LPG Uygulaması
  • +
  • -

LPG Uygulaması

LPG Cellum M6

LPG, endermoloji tekniğine dayanan ve FDA (Amerikan İlaç ve Beslenme Kurumu) tarafından onaylanan bir uygulamadır.Endermolojisi vakumlama hareketlerinin birlikte ve karmaşık olarak kullanıldığı deri ve deri altı dokulara basınç sağlayan çok gelişmiş bir masaj metodudur.

Bilgisayar teknolojisi ile desteklenmiş olan ve bir Fransız firması tarafından üretilen LPG'nin en son modeli Cellu M6 ile selülit tedavisinde tek onay almış cihazdır.

Lipomasaj tekniği, yağ dokusu hücre çekirdeklerinde lipolizi yani yağ yakımını tetikler. Çok sıkı diyet ve yoğun egzersizlere rağmen vücudun bazı inatçı kütleleri yağ yıkımına izin vermez. Lipomasaj uzun sürede kaybedilemeyen yağların yakılmasını sağlayan bilimsel olarak kanıtlanmış doğal bir yöntemdir.

LPG M6 Keymodule

Cihaz hastaya uygulama alanına göre seçilebilen 3 ayrı başlığa sahip olup başlıklarında yoğunluk hız ve yönleri ayarlanabilen birbirinden bağımsız motorize rulmanlar içermektedir. Cihazdaki bilgisayar sistemi hasta özelliklerine göre çok sayıda program ve protokol seçimine olanak sağlamaktadır.

LPG Uygulaması Nasıldır?

LPG tedavisi, hastaya göre değişen protokol ve programlar seçilerek, 35 dakika süren 10-20 seans arasında değişmektedir. Tedavi sırasında kişiye özel tüm vücudu kaplayan, LPG tedavisine uygun olarak dokusu tasarlanmış uygulama çorabı giyilmektedir. Bu çorap tedavide mükemmel uygulama olanağı sağlayarak LPG'nin rahatlatıcı etkisini arttırmaktadır.

LPG Uygulama Alanları Nelerdir?

  1. Selülit Tedavisi
  2. Beden kontüründe düzelme - sarmak - bölgesel incelme - sıkılaşma
  3. Sarkık derinin toparlanması elastikiyetinin kazandırılması
  4. Spor yaralanmaları
  5. Cerrahi ve travma sonrası oluşan oluşan ödem
  6. Lenf ödem tedavisi
  7. Fibrozit, Tendinit, Lumbalji, Servikalji gibi rahatsızlıkların giderilmesi

Top